HÁZENÁ

JULIÁNOVSKÝ HÁZENKÁŘSKÝ PODZIM

Začátkem měsíce prosince roku 2019 skončila první část házenkářských soutěží sezóny 2019/2020. Juliánovská házená má v sezóně 2019/2020 v soutěžích 5 družstev. Minižáci hrají své zápasy turnajově, mladší a starší žáci hrají již tradičně Jihomoravskou ligu, po sestupu z 2.ligy JM hrají stejnou soutěž i muži. Pouze mladší dorostenci hrají soutěž, kterou řídí pražské ústředí ČSH.

Výsledky zápasů a turnajů minižáků se nezapočítávají, proto jako jediné naše družstvo není uvedeno v žádné tabulce. Trénujeme 2x týdně a rádi přivítáme nové zájemce z řad chlapců i děvčat ročníků narození 2009 a 2010.

Mladší žáci v podzimní části soutěže sehráli 10 zápasů, 5x jsme zvítězili a 5x prohráli. Naše skóre je pasivní 147:155, počet bodů 10. Tabulku soutěže vede Telnice s 20-ti body, druhý Újezd má bodů 17, třetí Kuřim 16. Nejlepším střelcem družstva je Vašek Šimík, autor 44-ti branek, následují Zanki (27), Šlesinger (21), Husák (17) a Jelínek (10).

Starší žáci jsou po první polovině soutěže na 6.místě jedenáctičlenné tabulky. V deseti zápasech získali 10 bodů za 5 vítězství při skóre 240:284. Tabulku vede Sokol Telnice s 20-ti body. Druhá Kuřim má o dva body méně, o další dva zpět je celek SKKP HANDBALL Brno. 91 branek našeho celku vstřelil Honza Pešák, Vlasatík 39, Burkot 34, Černý 26 a Petrák 18.

Mladší dorostenci ve 2.lize na jihovýchodní Moravě odehráli na podzim 11 zápasů, ve všech však byli neúspěšní. Se skóre 282:458 jsme na 12.místě tabulky. Nejlepším střelcem družstva byl Honza Dvořák, který vstřelil 55 branek, Honza Pešák jich dal 44, Tyl 39, Mračna 38 a Svoboda 34. Tabulku vede Olomouc, která má 20 bodů, Kuřim jich získala 18, KP Brno a Telnice šestnáct.

Muži po sestupu z druhé ligy hrají v Jihomoravské lize. Na podzim sehráli 10 zápasů, z nichž 8 vyhráli a 2x podlehli svým soupeřům. Při skóre 325:255 získali 16 bodů, jsme na 1.místě tabulky, dva body zpět jsou Hostěrádky, o další dva body zpět je celek Sokola Sokolnice. Králem podzimních střelců Juliánova je Jirka Chrást (49 branek), jeho bratr Lukáš jich vstřelil 42, Cvejn 32 a Mašta 29.

AKCE NAŠICH ŽÁKŮ

V sobotu 8.února se v naší přetlakové hale hrála tři utkání hráčů ročníku  narození 2006 a mladší. V úvodním zápase remizovali hráči Sokola Juliánov s celkem SKKP HANDBALL Brno 27:27, když v poločase jsme ještě vedli 15:10. V dalším zápase SKKP HANDBALL Brno porazil Bohunice o branku a v posledním zápase Sokol Juliánov přehrál Bohunice 29:26. Nejvíce branek našeho celku zaznamenal Honza Pešák, a to 29, o další vstřelené branky se podělili Černý (10), Šimík a Zanki (6), Palásek (3), jednu branku vstřelili Jelínek a Molák.

V neděli 9.února se v maloměřické hale v Obřanské ulici hrál turnaj mladších žáků za účasti osmi celků. Ve skupině jsme porazili Maloměřice 9:1, prohráli s Cementem Hranice 4:7 a porazili Hostěrádky 13:0. V boji o třetí místo jsme přehráli celek SK Kuřim 9:6. Vítězem turnaje se stalo družstvo Tatranu Bohunice, které v zápase o prvenství porazilo Cement Hranice. Páté a šesté místo získaly dva domácí celky, sedmá byla Stupava a osmé Hostěrádky.

V současné době se naše celky připravují na jarní část sezóny 2019/2020. Minižáci trénují v pondělí a pátek od 15:00 hodin, mladší žáci v úterý a čtvrtek od 16:00 do 17:30 hodin, starší žáci a mladší dorostenci v úterý a ve čtvrtek od 17:30 do 19:00 hodin a ve středu od 18:00 do 19:30 hodin. Tréninky mužů jsou v úterý a ve čtvrtek od 19:00 do 20:30 hodin.

Zveme naše příznivce na naše mistrovská utkání v přetlakové hale na Slatinské ulici. O termínech zápasů Vás budeme průběžně informovat.

KONEC PODZIMU SE BLÍŽÍ

Házenkářské soutěže se blíží ke svému „podzimnímu“ závěru. Uplynulý víkend sehráli sokolské přebory minižáci, muži v jihomoravské lize odehráli poslední zápas první části soutěže v Uherském Hradišti, kde zvítězili o dvě branky a usadili se na čele tabulky soutěže. Mladší dorostenci podlehli celku Sokol Centrum Haná, starší žáci porazili Nové Bránice 31:24 a mladší žáci si poradili s celkem Hostěrádek v poměru 24:2.

Minižáci na přeborech ČOS ve Velkém Meziříčí obsadili ze 13-ti účastníků slušné 8. místo, když ve dvou zápasech zvítězili a ve třech prohráli.

Sokol Juliánov – Sokol Hostěrádky 24:2 (10:2)

Branky:  Zanki 7, Šlesinger 6, Šimík 3, Doležal, Molák a Bajer 2,

Odrazil a Ševčík po jedné

Družstvo mladších žáků ve svém předposledním podzimním utkání zvítězilo zcela jednoznačně. Obdrželi jsme pouze 2 branky, tu druhou v 5.minutě utkání, dalších 35 minut jsme odehráli bez obdržené branky. Střelecky se prosadili Dario Zanki a Tomáš Šlesinger, zahráli a zastříleli si všichni hráči.

V tabulce jsme na 7.místě z 11-ti účastníků, zatím jsme 4x zvítězili a 5x prohráli. Poslední utkání sehrajeme v neděli 24.listopadu v Ivančicích.

Sokol Juliánov – Sokol Nové Bránice 31:24 (18:14)

Branky:  Pešák 17, Černý a Petrák 5, Vlasatík 2, Burkot a Pozdník 1

Starší žáci svého soupeře přehráli vcelku jednoznačně, neboť po celý zápas vyhrávali a nakonec zvítězili o 7 branek. Střelecky se prosadil zejména Honza Pešák, autor 17-ti branek.

V tabulce nám patří rovněž 7.místo, též jsme 4x zvítězili a 5x prohráli.

Sokol Juliánov – Sokol Centrum Haná 20:41 (11:20)

Branky:  Dvořák a Mračna 4, Pešák a Petrák 3, Tyl a Burkot 2,

Toman a Svoboda po jedné

Mladší dorostenci i v dalším zápase 2.ligy prohráli a na své první podzimní vítězství stále čekají. Ještě k tomu budou mít tři příležitosti. Již tuto neděli v Ivančicích, o týden později v domácím prostředí s Velkým Meziříčím a v posledním podzimním kole v Hustopečích.

Slov.Slavia Uh.Hradiště - Sokol Juliánov 24:26 9:14)

Branky:  Prášek a Chrást L. 5, Kubát a Böhm 4, Čermák a Burčík 3,

Bedřich a Toczyski po jedné

S bilancí 8 vítězství a dvě porážky absolvovali juliánovští muži házenkářský podzim v jihomoravské lize. Po sestupu z 2.ligy se celek konsolidoval, získal 16 bodů a usadil se na čele tabulky, což je dobrá výchozí pozice pro jarní část sezóny.

MUŽI

MLADŠÍ DOROSTENCI