HÁZENÁ

KONEC PODZIMU SE BLÍŽÍ

Házenkářské soutěže se blíží ke svému „podzimnímu“ závěru. Uplynulý víkend sehráli sokolské přebory minižáci, muži v jihomoravské lize odehráli poslední zápas první části soutěže v Uherském Hradišti, kde zvítězili o dvě branky a usadili se na čele tabulky soutěže. Mladší dorostenci podlehli celku Sokol Centrum Haná, starší žáci porazili Nové Bránice 31:24 a mladší žáci si poradili s celkem Hostěrádek v poměru 24:2.

Minižáci na přeborech ČOS ve Velkém Meziříčí obsadili ze 13-ti účastníků slušné 8. místo, když ve dvou zápasech zvítězili a ve třech prohráli.

Sokol Juliánov – Sokol Hostěrádky 24:2 (10:2)

Branky:  Zanki 7, Šlesinger 6, Šimík 3, Doležal, Molák a Bajer 2,

Odrazil a Ševčík po jedné

Družstvo mladších žáků ve svém předposledním podzimním utkání zvítězilo zcela jednoznačně. Obdrželi jsme pouze 2 branky, tu druhou v 5.minutě utkání, dalších 35 minut jsme odehráli bez obdržené branky. Střelecky se prosadili Dario Zanki a Tomáš Šlesinger, zahráli a zastříleli si všichni hráči.

V tabulce jsme na 7.místě z 11-ti účastníků, zatím jsme 4x zvítězili a 5x prohráli. Poslední utkání sehrajeme v neděli 24.listopadu v Ivančicích.

Sokol Juliánov – Sokol Nové Bránice 31:24 (18:14)

Branky:  Pešák 17, Černý a Petrák 5, Vlasatík 2, Burkot a Pozdník 1

Starší žáci svého soupeře přehráli vcelku jednoznačně, neboť po celý zápas vyhrávali a nakonec zvítězili o 7 branek. Střelecky se prosadil zejména Honza Pešák, autor 17-ti branek.

V tabulce nám patří rovněž 7.místo, též jsme 4x zvítězili a 5x prohráli.

Sokol Juliánov – Sokol Centrum Haná 20:41 (11:20)

Branky:  Dvořák a Mračna 4, Pešák a Petrák 3, Tyl a Burkot 2,

Toman a Svoboda po jedné

Mladší dorostenci i v dalším zápase 2.ligy prohráli a na své první podzimní vítězství stále čekají. Ještě k tomu budou mít tři příležitosti. Již tuto neděli v Ivančicích, o týden později v domácím prostředí s Velkým Meziříčím a v posledním podzimním kole v Hustopečích.

Slov.Slavia Uh.Hradiště - Sokol Juliánov 24:26 9:14)

Branky:  Prášek a Chrást L. 5, Kubát a Böhm 4, Čermák a Burčík 3,

Bedřich a Toczyski po jedné

S bilancí 8 vítězství a dvě porážky absolvovali juliánovští muži házenkářský podzim v jihomoravské lize. Po sestupu z 2.ligy se celek konsolidoval, získal 16 bodů a usadil se na čele tabulky, což je dobrá výchozí pozice pro jarní část sezóny.

MUŽI

MLADŠÍ DOROSTENCI